Terminy druku i wysyłki

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

 1. +Czym jest OtherTees?

  OtherTees powstało w kwietniu 2011 roku. Jesteśmy pierwszą polską firmą oferującą klientom z całego świata limitowane edycje koszulek i bluz. Skupiamy się głównie na motywach popkulturowych. Na OtherTees znajdziesz więc projekty nawiązujące do popularnych komiksów, filmów, seriali i gier - dla geeków i nie tylko. Prawie każda koszulka dostępna jest w sprzedaży jedynie przez 72 godziny! Odwiedzaj nas więc regularnie, by nie przegapić żadnego unikalnego projektu!

 2. +O której godzinie pojawiają się nowe wzory?

  Każdy nowy projekt koszulki pojawia się w sprzedaży o godzinie 22:00 czasu środkowoeuropejskiego. Codziennie! Projekt sprzedawany jest przez trzy dni (dokładnie przez 72 godziny). Niektóre projekty trafiają następnie do stałej sprzedaży w naszym sklepie. Większość jednak można nabyć tylko przez limitowany czas.

 3. +Spóźniłem/spóźniłam się z zakupem limitowanej koszulki. Czy wciąż mogę ją kupić?

  Po zakończeniu sprzedaży limitowanej koszulki nie ma już możliwości jej zakupu. Zaglądaj więc do nas codziennie, by mieć pewność, że nie ominie Cię nic epickiego!

 4. +Na jakich koszulkach/bluzach drukujecie?

  Męskie T-shirty, na których wykonywane są nasze nadruki posiadają gramaturę 185g/m2.
  Damskie T-shirty oraz V-necki posiadają gramaturę 150g/m2. 
  Damskie biale T-shirty posiadają zwiększoną gramaturę, 180g/m2, natomiast białe V-necki są nieco cieńsze, 141 g/m². 100% bawełna ring-spun*.

  Prosimy o sprawdzenie naszej rozmiarówki przed dokonaniem zamówienia. Zastrzegamy również, że finalny produkt może się nieznacznie różnić od przedstawionego na stronie. W związku z różnymi ustawieniami monitorów i wszelkich urządzeń mobilnych, nie jesteśmy w stanie przedstawić dokładnie w 100% gotowego produktu. Wszystkie nasze produkty są wykonywane na zamówienie. Dokładamy wszelkich starań, aby kolory na wizualizacjach produktów były jak najdokladniejsze.

  UWAGA: Białe T-shirty (zarówno męskie, jak i damskie) mają inną rozmiarówkę od wszystkich pozostałych kolorów. Białe T-shirty są nieco większe. Zalecamy sprawdzać tabelę rozmiarów każdorazowo przed złożeniem zamówienia.

  * kolor heather grey 90% bawełna/10% poliester

 5. +Czy moja koszulka się skurczy?

  Każda bawełniana koszulka może się skurczyć po pierwszym praniu. Używamy koszulek wykonanych z bawełny niekurczliwej, które kurczą się mniej niż inne koszulki. Miej jednak na uwadze, że koszulka może się skurczyć po pierwszym praniu o ok. 1-3 cm.

 6. +Jak prać?

  Zalecamy, aby przed wypraniem wywrócić koszulkę na drugą stronę. Prać w temperaturze 30 stopni celsjusza, powiesić do wysuszenia. Nie zalecamy prać koszulek w wysokiej temperaturze oraz suszenia w suszarkach. Tym sposobem koszulka może się znacznie skurczyć.

  Pod żadnym pozorem nie wolno prasować nadruku! Najlepiej przed prasowaniem wywrócić koszulkę na drugą stronę.
  Przy przestrzeganiu podstawowych "zasad bezpieczeństwa" Twoja koszulka z pewnością będzie miała długie i szczęśliwe życie.

 7. +Jaki rozmiar wybrać?

  Przede wszystkim sprawdź naszą rozmiarówkę (każdy produkt posiada osobną tabelę rozmiarów). Następnie weź swoją ulubioną koszulkę, połóź ją płasko i zmierz jej długość i szerokość (tak jak to pokazano w tabeli rozmiarów). Jako, że koszulka może się nieznacznie skurczyć po pierwszym praniu, jeśli jesteś między dwoma rozmiarami, prawdopodobnie powinieneś/powinnaś wybrać większy. Dotyczy to koszulek.

  Bluzy natomiast są unisex, dlatego dziewczyny powinny raczej skłaniać się ku mniejszym rozmiarom.

 8. +Jaką metodą wykonujecie nadruki? Co to jest sitodruk?

  Każda koszulka i bluza drukowana jest najlepszą znaną metodą. A jest nią oczywiście sitodruk.

  Wydruk jest tworzony przez przetłaczanie farby na podłoże (ręcznie lub z użyciem pras sitodrukowych). Precyzja i rozdzielczość druku sitowego jest bezpośrednio zależna od gęstości użytej siatki.

  Podczas drukowania, farba drukowa jest rozprowadzana na całej powierzchni siatki i przesuwającym się po niej raklem jest przeciskana przez wolne oczka siatki bezpośrednio na podłoże drukowe.

  Więcej informacji metodzie druku w OtherTees znajdziesz tutaj: Sitodruk w OtherTees

 9. +Dokąd wysyłacie swoje produkty?

  Wyślemy nasz produkt do większości krajów na świecie!

 10. +Jakie są koszty wysyłki?

  Koszty wysyłki zaczynają się od:

  - 12zł do Polski

  - 4$ / 3.75€ / 3.10£ do pozostałych krajów

  Podczas podsumowania zamówienia możesz wybrać preferowaną opcję wysyłki. Nasze paczki wysyłamy paczkomatem InPost, kurierem InPost, Poczta Polską lub kurierem UPS. Wszystkie przysyłki do Polski są polecone. Do pozostałych krajów paczkę dostarczy operator pocztowy danego kraju.

  Towary wysyłane poza obszar Polski mogą zostać obłozone opłatą celną w kraju odbiorcy. Te opłaty nie są zawarte w kosztach wysyłki.


 11. +Czy możecie połączyć moje zamówienia w jedną przesyłkę?

  Nie łączymy różnych zamówień w jedną przesyłkę. Jest to niemożliwe ze względów logistycznych. Nawet jeśli Twoje wcześniejsze zamówienie nie jest jeszcze wysłane, nie ma możliwości dołączenia do niego produktu, który wszedł do sprzedaży w późniejszym terminie. Każde zamówienie wysyłamy osobną paczką.

 12. +Jak długo będę czekać na koszulkę z limitowanej sprzedaży?

  Koszulki i bluzy z edycji limitowanej drukowane są na zamówienie. Oznacza to, że po okresie przeznaczonym na ich sprzedaż koszulki drukowane są w ilości wcześniej zamówionej. Proces związany z przygotowaniem koszulek do druku, wykonaniem nadruku oraz przygotowaniem towaru do wysyłki to maksymalnie 10 dni roboczych. Najczęściej jednak towar jest wysyłany w ciągu 2-5 dni roboczych od zakończenia sprzedaży danego wzoru (czas ten może się nieznacznie wydłużyć w okresach wakacyjnych lub świątecznych). W dniu wysyłki towaru wysyłamy maila z potwierdzeniem nadania i linkiem do śledzenia paczki.

  Przy każdym produkcie możesz zobaczyć planowany termin jego wysyłki do Ciebie.

  Aktualny harmonogram druku i wysyłki poszczególnych projektów limitowanych można obserwować na głównej stronie po kliknięciu w zieloną ikonkę z samolotem, widoczną z prawej strony witryny.

  Od czasu wysyłki i w zależności od wybranej opcji wysyłki powinieneś/powinnaś otrzymać swoje zamówienie w następujących przedziałach czasowych:

  Polska 1-5 dni roboczych
  Europa 3-10 dni roboczych
  Reszta świata - przesyłki poza Europę najczęściej są dostarczane nawet w czasie kilku tygodni. Jeśli więc zamawiasz spoza Europy, poczekaj co najmniej miesiąc na dojście swojej przesyłki zanim skontaktujesz się z nami.

  Pamiętaj, że wszystkie przesyłki polecone muszą być pokwitowane przy odbiorze.
  Prosimy też o dokładne sprawdzenie podanego adresu. Przesyłki zamawiane na adres firmy muszą posiadać jej nazwę w adresie.

 13. +Jak długo będę czekać na produkt ze sklepu?

  Wszystkie produkty sklepowe wysyłamy maksymalnie następnego dnia roboczego po opłaceniu zamówienia.
  Jeśli w Twoim zamówieniu nie znajduje się żaden produkt ze sprzedaży limitowanej (wytwarzany na zamówienie), Twoja paczka zostanie wysłana natychmiast. Wyjątkiem są kubki, które rózwnież drukowane są na zamówienie. Wysyłka kubków trwa do 5 dni roboczych.

  Od czasu wysyłki i w zależności od wybranej opcji wysyłki powinieneś/powinnaś otrzymać swoje zamówienie w następujących przedziałach czasowych:

  Polska 1-5 dni roboczych
  Europa 3-10 dni roboczych
  Reszta świata - przesyłki poza Europę najczęściej są dostarczane nawet w czasie kilku tygodni. Jeśli więc zamawiasz spoza Europy, poczekaj co najmniej miesiąc na dojście swojej przesyłki zanim skontaktujesz się z nami.

  Pamiętaj, że wszystkie przesyłki polecone muszą być pokwitowane przy odbiorze.
  Prosimy też o dokładne sprawdzenie podanego adresu. Przesyłki zamawiane na adres firmy muszą posiadać jej nazwę w adresie.

 14. +Co oznacza przycisk 'powiadom mnie' przy projekcie sklepowym?

  Wszystkie nasze sklepowe projekty drukowane są w ograniczonych ilościach magazynowych. Jeśli w danym momencie nie mamy konkretnego rozmiaru lub koloru na stanie, przy produkcie pojawia się przycisk "powiadom mnie". Klikając w ten przycisk i pozostawiając swój adres mailowy informujesz nas o zapotrzebowaniu na dany produkt. Dodatkowo, jak tylko interesująca Cię rzecz wróci do sprzedaży, poinformujemy Cię mailowo o możliwości zakupu.

 15. +Jak mogę sprawdzić status mojego zamówienia?

  Aktualny status każdego zamówienia możesz sprawdzić logując się do swojego konta na OtherTees. W swoim profilu użytkownika znajdziesz historię swoich zamówień, ich aktualne statusy oraz linki śledzące do wysłanych już przesyłek.

 16. +Jak mogę śledzić przesyłkę?

  Linki śledzące generowane są w dniu wysyłki. Wtedy też wysyłane są one mailowo do naszych klientów. Można więc sprawdzić status przesyłki klikając w link.

 17. +Moje zamówienie nie dotarło. Co teraz?

  Większość przesyłek dociera w ciągu:

  Polska 1-5 dni roboczych
  Europa 3-10 dni roboczych
  Reszta świata 5-15 dni roboczych

  licząc od dnia wysyłki zamówienia. Zdarza się jednak, że czas ten się nieco wydłuża z róznych względów (okres świąteczny, zła pogoda powodująca odwołanie lotów itp.). Jeśli przesyłka nie dociera w czasie przewidywanym, prosimy daj jej jeszcze kilka dni. Jeśli jednak wciąż jej nie otrzymasz, skontaktuj się z nami przez support@othertees.com.

 18. +Moja koszulka/bluza jest uszkodzona. Co robić?

  Jeśli uważasz, że otrzymany przez Ciebie produkt jest wadliwy, skontaktuj się z naszym supportem. Prosimy o wpisanie numeru zamówienia w temacie maila i o załączenie kilku zdjęć wady towaru.

 19. +Jakie metody płatności akceptujecie?

  Akceptujemy płatności PayPal i karty płatnicze dla zamówień z całego świata.

  PayPal zapewnia najwyższe bezpieczeństwo Twoich danch dzięki automatycznemu szyfrowaniu wszystkich poufnych informacji.

  Płatności kartami płatniczymi są przetwarzane przez system eCard i PayU. Akceptujemy karty: Visa, Visa Electron, MasterCard, MasterCard Electronic i Maestro.

  Funkcja Przelew elektroniczny (ePrzelewy) jest dostępna tylko dla klientów z Polski. Płatności te są przetwarzane przez PayU.

  Akceptujemy płatności w następujących walutach: USD, GBP, EURO, PLN. Preferowaną walutę można wybrać w prawym górnym rogu strony lub podczas checkoutu.

 20. +Czy wasze płatności są bezpieczne?

  PayPal, eCard i PayU przechowują Twoje dane w najbezpieczniejszy sposób, dzięki automatycznemu szyfrowaniu wszystkich poufnych danych.

 21. +Nie udało mi się opłacić zamówienia za pierwszym razem. Jak mogę opłacić zamówienie?

  Jeśli nie udało Ci się z jakiegoś powodu opłacić zamówienia za pierwszym razem, możesz zalogować się na swojej konto w OtherTees i w historii zamówień odnaleźć nieopłacone zamówienie, a następnie ponownie spróbować je opłacić. Możesz też po prostu złożyć nowe zamówienie. Zamówienia anulowane lub zamówienia oczekujące na płatność nie są przez nas brane pod uwagę.

 22. +Czy otrzymam paragon lub fakturę?

  Do każdego zamówienia wystawiamy fakturę Vat. Faktura jest wysyłana mailowo wraz z potwierdzeniem złożenia zamówienia.

 23. +Jak można się z wami skontaktować?

  Masz pytanie? Skontaktuj sie z nami mailowo, na czacie lub telefonicznie. Wszelkie dane konatkatowe znajdziesz na stronie KONTAKT.

 24. +Jak mogę zwrócić/wymienić koszulkę z limitowanej sprzedaży?

  Jeśli z Twoim zamówieniem jest coś nie tak lub jeśli nie jesteś zadowolony/a ze swojego zakupu, skontaktuj się z nami przez support@othertees.com i opisz problem lub skorzystaj z formularza kontaktowego - postaramy się znaleźć jak najlepsze rozwiązanie.

  W naszym sklepie przysługuje Ci prawo do zwrotu zamówionego towaru w ciągu 30 dni od jego otrzymania. Z uwagi na limitowany charakter naszych produktów, wymiana na inny rozmiar nie jest możliwa.

  Jeśli chcesz zwrócić produkt skorzystaj z formularza zwrotu. Wydrukuj go, wypełnij i odeślij do nas wraz z towarem.
  Jeśli tylko towar nie był używany ani prany, możesz go nam zwrócić w ciągu 30 dni kalendarzowych od jego otrzymania. Zwrot płatności zostanie wykonany w ciągu 14 dni.

  ZWROT PRZEZ PACZKOMAT:

  Nadaj paczkę do paczkomatu KOD07M przy ul.Mikołaja Reja 44, 66-470 Kostrzyn nad Odrą.
  Nr tel odbiorcy to: 535-938-466.

  ZWROT KURIEREM LUB POCZTĄ NA ADRES:

  OtherTees, ul.Pralników 5, 66-470 Kostrzyn nad Odrą
  Nr telefonu dla kuriera: 516-819-434

 25. +Jak mogę zwrócić/wymienić koszulkę ze sklepu?

  Jeśli z Twoim zamówieniem jest coś nie tak lub jeśli nie jesteś zadowolony ze swojego zakupu, skontaktuj się z nami przez support@othertees.com i opisz problem lub skorzystaj z formularza kontaktowego - postaramy się znaleźć jak najlepsze rozwiązanie.

  Z uwagi na szybką rotację stanów magazynowych naszych produktów, nie stosujemy wymian. Jeśli chcesz wymienić towar na inny rozmiar, odeślij do nas zły rozmiar - my zwrócimy Ci pieniądze. Na nowy rozmiar natomiast złoż osobne zamówienie w sklepie. Jeśli chcesz zwrócić produkt, skorzystaj z formularza zwrotu. Wydrukuj go, wypełnij i odeślij do nas wraz z towarem. Jeśli posiadasz konto klienta możesz zgłosić zwrot w swoim panelu, by mieć możliwości obserwowania statusu swojego zwrotu.

  Jeśli tylko towar nie był używany i nie był prany, możesz go nam zwrócić w ciągu 30 dni kalendarzowych od jego otrzymania. Zwrot pieniędzy za zwracany towar następuje w ciągu dwóch tygodni.

  ZWROT PRZEZ PACZKOMAT:

  Nadaj paczkę do paczkomatu KOD07M przy ul.Mikołaja Reja 44, 66-470 Kostrzyn nad Odrą.
  Nr tel odbiorcy to: 535-938-466.

  ZWROT KURIEREM LUB POCZTĄ NA ADRES:

  OtherTees, ul.Pralników 5, 66-470 Kostrzyn nad Odrą
  Nr telefonu dla kuriera: 516-819-434


 26. +Jak długo będę czekać na zwrot pieniędzy?

  Zwroty wykonujemy w ciągu 14 dni kalendarzowych licząc od dnia wystawienia faktury korygującej do zamówienia.

 27. +Kto ponosi koszt zwrotu towaru?

  Jeśli do zwrotu towaru przyczyniło się OtherTees (przez wysyłanie złego rozmiaru, uszkodzonego towaru itp.) klient otrzyma zwrot kosztów wysyłki (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez klienta sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez OtherTees).

  Jeśli zaś klient zwraca towar (będący zgodny z umową), ponieważ nie jest usatysfakcjonowany z zakupu lub chciałby go wymienić na inny rozmiar, wówczas to klient ponosi koszt związany ze zwrotem towaru.

  Odeślij do nas towar, korzystając z formularza zwrotu. Wszystkie informacje odnośnie zwrotu znajdiesz w formularzu.

 28. +Moja przesyłka została do was zwrócona. Co teraz?

  Jeśli przesyłka zastała zwrócona do nas z powodu podania niekompletnego lub niepoprawnego adresu lub z powodu zmiany miejsca zamieszkania adresata, koszty związane z ponowną wysyłką ponosi klient.


 29. +Kto projektuje wasze koszulki?

  Wszytskie koszulki i bluzy projektowane są przez członków społczności OtherTees. Znajdziesz tu grafiki artystów ze wszystkich zakątków świata. To właśnie oni dostarczają Ci tylko najlepsze grafiki.

 30. +Czy płacicie autorom projektów?

  Jeśli projekt danego twórcy zostanie wybrany do wydrukowania, artysta otrzymuje 1$ za każdą sprzedaną koszulkę/bluzę/Tank Top. OtherTees gwarantuje minimalne wynagrodzenie w wysokości 20$. Prawa autorskie do projektu pozostają w rękach autora.


 31. +Jakich projektów poszukujecie?

  OtherTees skupia się głównie na popkulturowych projektach. Wszystko to, co nawiązuje do komiksu, filmu, popularnego serialu czy kultowej gry będzie mile widziane. W skrócie: wszystko to, co geeki lubią najbardziej cieszy się u nas uznaniem.

 32. +Jak mogę dodać swój projekt?

  Aby móc dodać swój projekt na OtherTees.com musisz utworzyć konto na naszej stronie. Następnie użyj sekcji submit by dodawać i zarządzać swoimi projektami.

  Grafiki nie powinny przekroczyć 5 kolorów na białych koszulkach i 5 kolorów (z wyłączeniem koloru koszulki) na koszulkach kolorowych. Maksymalny rozmiar nadruku to 40x30cm.

  Zanim dodasz swój projekt, prosimy przeczytaj uważnie naszą umowę licencyjną i wytyczne dotyczące projektów.


 33. +W jaki sposób artysta otrzymuje wynagrodzenie?

  Artysta otrzymuje swoją zapłatę przez PayPal. OtherTees kontaktuje się z twórcą w ciągu 5 dni od daty zakończenia sprzedaży projektu, by poinformować go jakim powodzeniem cieszyła się jego grafika.